Ištrauka iš knygos Dr. G. R. McClain, E. Adamson “DZENiškas gyvenimas”

shipĮsivaizduokite savo gyvenimą kaip laivą. Jūs – laivo kapitonas. Gal net jį pastatėte. Jūs žinote visas savo laivo smulkmenas, kaip jis veikia, kokie jo trūkumai. Pažįstate ir visus įgulos narius bei jų stipriąsias ir silpnąsias savybes.
Žinoma, kad laivas plauktų ten, kur dera, privalu jį vairuoti. Tačiau nereikia to daryti visą laiką ir tikrai nebūtina rinktis kelią tiesiai prieš sroves ar vėjus.
Kad gyventumėte kaip sumanus kapitonas, nustatykite kursą ir stokite prie laivo vairo tik tada, kai būtina, kitu metu tegul juo pasirūpina palankus vėjas ir bangos. Jei stovėsite įsitvėręs šturvalo ir stengsitės pasukti laivą prieš kiekvieną bangą ar vėjo gūsį, tapsite apgailėtinas, o gal net susirgsite jūros liga. Išeikvosite daugybę jėgų, o laivas ir toliau plauks tuo pačiu keliu.
Tai nereiškia, kad galima leistis žemyn, švęsti su komanda ir nesidomėti kur plaukia laivas. Taip netrukmėte atsitrenkti į ledkalnį. Stebėkite laivo kursą, o nukrypę nuo jo – pakoreguokite. Gali tektis pasukti į rytus ar pietus, arba pasukti atgal, kad išvengtumėte audros ar pažabotumėte palankesnį vėją. Štai ką reiškia „kreipti dėmesį“.
Tik nešvaistykite jėgų kovai su bangelėmis: vandenyne jų apstu, jos be perstojo kyla ir kyla. Tegul sau plakasi. Džiaukitės ribuliavimu ir nepaliaujamu kitimu. Kelionė jūra dėl to ir įdomi.

Ir tegul Jūsų pasąmonė pati padaro atitinkamas išvadas.

Šaltinis : http://psichika.eu/blog/o-man-siandien-dzien/