Kokia gyvenimo prasmė?

Didžioji dalis mano klienčių konsultacijų metu vienaip ar kitaip paliečia savirealizacijos, savo gyvenimo prasmės suvokimo ir savo paskirties temas.

Išgirdę mano atsakymą jos arba nusivilia, arba sutrinka, arba nustemba. Nes jis pas mane labai paprastas:

Gyvenimo prasmė – paties gyvenimo patirtys. Mes gyvename tam, kad gyventumėme ir kauptumėme patirtį.

Kaip manote, tai daug ar mažai? Tai verta ar ne? Tai paprasta ir įdomu ar sunku ir nuobodu?

Kodėl taip dažnai moterys neranda „kur save padėti“ ir kur save įpasminti?

Savo atsakymą rašau moterims, tačiau tai nereiškia, jog vyrai neužduoda sau  klausimų apie gyvenimo prasmę, tiesiog, atsakymai jiems susiję su šiek tiek kitokių turiniu ir veiksmais, kuriuos jie atlieka arba kurios vengia atlikti.

Jeigu moteris neatpažįsta, nesuvokia, nevaldo ir neišgyvena, nepriima savo emocijų ir jausmų, tai reiškia ji negyvena savo gyvenimą.

Gyvenimas su ja „atsitinka“, tačiau ji nesijaučia savo gyvenimo priežastimi, šeimininke ir aktyvia dalyvia.
Kai moters pastovi, įpratsa, adaptyvi būsena: „koks skirtumas, vis tiek nieko gero nebus“, „kas iš to, kad ….“ arba “ nieko negaliu pakeisti, nes …“ ir .t. Ji randa daug paaiškinumų kodėl, bet situacija išlieka tokai pat, aplinkybėss nuo paaiškinimų nesikeičia.
Tai toks šešėlyje esantis gyvenimas, kuriame nėra energijos, gyvenimo, spalvų ir skonio. Mieguistoje, sąstingio neaiškioje būsenoje elgesys iracionalus, priimti sprendimai nenaudingi ir mažai veiksmingi.
Gevenimas netenka prasmės, aiškumo, reikšmės ir tampa blankiu šešėliu su nuobodžiais, nykiais, pabodusiais pustoniais.
Priežastys tame, jog iš vienos pusės moters gyvenime yra žmogus ar žmonės, kurie stipriai įtakoja jos gyvenimą. Moteris savo valia arba aplinkybių vedina savo gyvenimo vadžias atidavė kitam asmeniui ir nejaučia, nepajėgia prisiimti savo atsakomybės.
Arba iš kitos pusės jeigu moteris gyvena kitų gyvenimus ir rūpinasi ne savais reikalais. Tada vidinę įtampą sukelia mintys: „Noriu, kad būtum laiminga (s)“, „Ji(s) turi mane suprasti“. Mentalinis įsitraukimas į svetimus reikalus neleidžia būti savo erdvėje ir augina nepagrįstus lūkesčius, kurie gimdo kančią.

Tam, kad situacija pasikeistų ir moteris išties pasijustų gebanti įprasmiti save, jaustųsi radus savo gyvenimo prasmę ir esmę. Jai reikia:
Atsigręžti į save ir drąsiai priimti savo lytį;
Sunku patikėti, bet šiais lyčių tolerancijos laikais, mes bijom būti tuo kuo išties esam. Mes nemokame būti, nesijaučiame, o svarbiausia nesimėgaujame būdamos tiesiog moterimis.
Pradėti gilią, nuoširdžią ir atvirą kelionę į savęs pažinimą;
Nebijoti atskirti, pažinti, išreikšti savo emocijas, jausmus, būsenas. Moteris yra energija. Energija turi tekėti, keistis, transformuotis ir skleistis. O tai lengviausia daryti, kai suvoki savo prigimtines roles ir vaidmenis per simbolius, archetipus, metaforas.
daina, kuri motyvuoja
Pastoviai, sąmoningai puoselėti savo psichinę sveikatą;
Ir sąmoningai atsakingai ir noriai suvokti, jog psichine sveikata ugdoma ir puoselėjama kasdien, pastoviai ir nuolat, kaip ir fizinė sveikata. Juk fizinei kūno higienai skiriate dėmesį kasdien, nes to reikalauja sociumas, o mūsų psichinė higiena tokia pat svarbi ir reikalauja mūsų dėmesio ne ką mažiau ir rečiau.

Tad vektoriaus kryptis nubrėžta, beliko ryžtis pradėti juo judėti. Seminarai, knygos individualios sesijos viskas tam, kad rastumėte savo atsakymus ir jie taptų Jūsų asmenine patirtimi. Sėkmės !