Ko nori? – Nieko

Įsivaizduokite, jog sėdite dideliame oro uoste priešais milžinišką švieslentę ir joje mirga informaciją apie vykstančius skrydžius į visas pasaulio valstybes. O jūs tiesiog sėdite oro uosto salėje niekur neskubate, nieko neveikiate ir laukiate. Salėje pakankamai jauku ir patogu, aplinkui skuba žmones ir susidaro įspūdis, jog gyvenimas verda, o jūs esate įvykių sukūryje. Taip slenka dienos ir mėnesiai, o jūs vis laukiate.

 

orouostsale

Jeigu kas nors paklaustų ko laukiate greitai sugalvotumėte paaiškinimą, kad laukiate vakaro, o gal pavasario, o gal pigaus skrydžio… visai nesvarbu koks atsakymas būtų, jis būtų nukreiptas į išorinius veiksnius, tiesiogiai nesusijusius su asmeniniu vidiniu nusiteikimu prisiimti atsakomybę nuspręsti ir veikti.
Paskutiniu metu į mane pradėjo kreiptis pakankamai jauni žmonės, norintys pokyčių asmeniniame gyvenime. Nors jų visų patirtys skirtingos, tačiau visus juos sieja viena baimė – jie bijo prisiimti asmeninę atsakomybę už save ir savo gyvenimo kokybę.
Jauni, gražūs, fiziškai sveiki žmonės neturi ambicijų, svajonių, siekių. Tenkinasi primityviais ir lengviausiai prieinamais gyvenimo teikiamais patogumais. Net ne mėnesiais, o jau ir metais sėdi prie kompiuterio, gyvena iš socialinių pašalpų ir\ar yra išlaikomi tėvų.
Problemos konsultuojant prasideda tuomet, kai pradedam kartu aiškinti ko jie išties nori. Populiariausias atsakyms nieko. Nieko nenori nei iš savęs nei iš savo gyvenimo. Jie fiziškai subrendo, o psichologiškai užaugti jų niekas neišmokė, kai kuriems iš jų net ir neleido arba užmiršo duoti leidimą užaugti.
Yra taip vadinamos meta programos, viena iš jų vadinasi “ Nuo … Link”.
Galiu gan drąsiai daryti prielaidą, jog realiai mes gyvename lyg iškreiptų veidrodžių karalystėje. Nes, kai nepaliaujamos reklamos ir informacijos srautas mums peršą ideoligiją, jog esame žmonija siekianti tikslų ir įgyvendinanti projektus, t.y. visi mes drauge judame LINK, gyvenime sutinku žmones, kurie realiai nesuvokia kas su jais ne taip, nes jie nemato, nejaučia jokio LINK judėjimo, ką jau kalbėti, apie tai, jog išvis kažkur juda. Užstrigę oro uosto laukimo salėje, prie begalės krypčių, jie neskrenda niekur … 
Visi tie apie kuriuos čia bandau parašyti gyvena judėdami NUO.
Kantrybės, tuoj viskas bus dar aiškiau, kur LINK veda mano mintys-))
Tei kurie gyvena vadovaudamiesi principu NUO, jiems svarbu:
Nesirgti, Nestresuoti, kad visi juos paliktų ramybėje, kad iš karto visos įdėtos pastangos pasiektų tikslą ir svarbiausia, kad visi apie juos galvotų gerai.
Jie nieko nenori pasiekti (nemato prasmės, kam jiems to reikia), pinigai jų nedomina (nes pinigai yra blogai, nenori susitepti, reiks galvoti ką su jais daryti), santykiai su priešinga lytimi irgi nedomina (nes reikalaus dėmesio, pinigų, veiklos, pastangų) ir t.t.
Kai  vienas iš tokių klientų išsivadavo NUO vidinio diskomforto, sunkumo kojose ir aštraus skausmo širdiems plote išvis nurimo ir tapo absoliučiai laimingas savo vidinėje ir išorinėje izoliacijoje. Mano gudrūs klausimai apie keliones, naujas patirtis ir pažintis jam jokio įspūdžio nepadarė.
Kitas klientas norėjo univeralaus plano iš kokių trijų- penkių punktų, kuris padės jam išspęsti ir užbaigti visus jau susikaupusius darbus ir visus darbus, kurie jo dar laukia ateityje. Tokio stebuklingo universalaus sprendimo, užtikrinančio didžiausią sėkmę minimaliomis pastangomis.
Visi tie, kurie gyvena vadovaudamiesi meta programos principu LINK, jiems svarbu:
Sužinoti, įgauti įgūdžius, išmokti, turėti, pasiekti, pažinti. Jie nori daugiau nei turi dabar. O svarbiausia jie turi pakankamai drąsos veikti, klysti, dėti pastangas.
Man kaip konsultantei ir koučingo specialistei labai įdomu dirbti su kiekvienu į mane besikeipusiu žmogumi, dėkui jiems visiems, nes tik jų dėka aš galiu pažinti gyvenimą su vis kitais jo niuansais.